Balik Avlama Klavuzu

Bir çoğumuzun vazgeçemediği balikcılık kiminin hobisi kiminin ise geçim kaynağıdır

.Metin2′de de bu durumu göz ardı etmemişler ve Metin2′de de balıkcılık yapabiliyoruz.Neyse sözü uzatmayalımda konuya gelelim.Arkadaşlar balık avlamak isteyenler için bir yazı derledim. Balık avlayabilmek için seviyenizin en az 7 olması gerekmektedir.

Balıkçı’nın yanına gidip (Şehre yakın bir yerde bir balıkçı var ve ayrıca şehir dışındaki plajlara yakın bir yerde de balıkçı bulabilrisiniz). Balıkcıdan bir olta ve bazı yemler alacaksınız ve balıkcıya 5 ölü tuna balıgı sırıgı vermeniz gerekecek. Su olan herhangi bir yere gidin, oltayı elinize alın ve yemi oltaya yerleştirmek için yeme çift tıklayın (eger aşagida kısa yol şeklinde ise tek tık yeter). Daha sonra balık tutmak için “space” tuşuna tıklayın veya kısa yola tıklayın. Karakterinizin üzerinde balık hakkında düşündügüne dair bir simge belirecektir tekrar “space” tuşuna basın. Eger bir şey yakalarsanız , chat(sohbet) penceresinde ne yakaladıgınızı görebilirsiniz. Aksi takdirde “Yeminizi kaybettiniz” yazısını cıkacaktır.

Dogrudan balık yakalamak için herhangi bir zamanlama söz konusu degildir. Fakat dikkatinizi çekeriz ki, başınızın üstündeki bu sembolü gördügünüzde kanca suda aşagıya dogru gitmeye ve sarsılmaya başlar ve sarı tarafın sonuna kadar vardıgı zaman “space” tuşuna basıyorsunuz ve balıgı yakalıyorsunuz. Balık Avlamakla ilgili Görevler: Seviye 7- 5 tane tuna balı ı yakalayın. 5 tane sazan alın ve onların üstüne çift tıklayın. Hepsini dogru bir şekilde alabilirseniz, 5 ölü sazanınız oldugunu göreceksiniz. Eger alamazsınız sadece balık iskeletleri goreceksiniz. Balık isketlerini bırakın ve 5 ölü sazan yakalayana kadar balık tutmaya devam edin. Sonra balıkçının yanına gidin ve balıkları ona verin.

*Başka görevler hakkında şu aşamada bilgimiz bulunmamaktadır. Balık avlamakla ilgili SSS:

1. Balıkçılardan herhangi birinden yem satın alabilirsiniz.

2. Bir balıgı öldürmek için onun üzerine çift tıklayın. Eger balıgı oldurmeyi başaramazsanız, sadece balık iskeleti elde edersiniz.

3. Bir “Minnow” (Tekeş) suda avlanabilen bir canlıdır ve kendisi de YEM”dir.

4. Ölü bir balıgı pişirmek için herhangi bir balıkçıdan ateş almanız gerekiyor (20k). Ateşin üstüne açık alanda çift tıklayın, sonra da balıgı ateşin üstünde kullanın.

5. Balıkçıdan alabilece iniz özel bir küre vardır (2k). Bu küre kancanızdaki balıgın türünü gösterir. Farklı balıklar hakkında kısa bilgi: Balık Minnow (tekeş) (yem olarak kullanılır) Crucial Sazan (pişirildikten sonra +180 hp) Büyük Sazan (pişirildikten sonra +350 hp) Sazan (esasen kızıl bir kapta–> 10 dakika için +20 hız.) Mandalina Balıgı (pişirildikten sonra 180 hız) Ot Sazanı (20 dakika için +20 saldırı hızı) Somon Balıgı (+350 hız) Diger. Saç Boyası (Kahve, beyaz, kırmızı, siyah, ve sarışın) Beyazlatıcı (Saçınızın normal rengine geri dönmesi için kullanılır ve saçınızı boyamaya elverişli hale getirir.) Altın YÜzük (Birazcık bonuslu Normal yüzük) Kaçak Yakası (toplam 4 saatligine giyilebilen bir aksesuardır. Bu aksesuarı taktı ınızda sıralamanızı gizlersiniz ve bu şekilde di erlerini sıralamanız konusunda kandırabilirsiniz.) Balık tuttugunuz zaman, “Balık Tutma Puanlarınız” (Oltanızın) yavaşça yükselecek. 10/10 oldukları zaman, yükseltmesi için balıkçıya gidin (para ödemeniz gerekiyor), ondan sonra +2 olta ve 0/20 puan elde edeceksiniz. 20/20 tamamladıktan sonra yine balıkçının yanına gidin ve bu böyle devam eder. not:yazı alıntı icermektedir.

Tepkiler:

Hiç yorum yok:

| Copyright © 2013 Metin2 Hileler